Bio-Enerji Terapisi

Bio; hayat, canlı veya yaşayan varlıklar demekken; enerji iş yapma yeteneğine sahip olma demektir. Bioenerji tedavisi ise, ruhsal şifa

Bio; hayat, canlı veya yaşayan varlıklar demekken; enerji iş yapma yeteneğine sahip olma demektir. Bioenerji tedavisi ise, ruhsal şifa veya enerji tıbbı olarak bilinen bir çeşit alternatif tıp dalıdır.

Bedenimiz çalışan kaslarımız ile ısı üretmektedir. Bu ısı enerjisi, vücudumuzdaki birçok kimyasal işlevin sonucu ortaya çıkmaktadır. Sinir sistemimiz üretilen bu enerji ile işlev görmektedir. Isı ve elektrik akımı birer enerji türü ise bu ısı ve enerji yaşayan bir biyolojik varlık tarafından üretildiği için bunlara bioenerji denilir.

Tabiatın en temel enerjisi manyetik enerjidir. Bu enerji ise canlı ve cansız her şeyde var olan bir enerji türüdür. Bu gücün kaynağı atomların içinde süzülen elektronlardır. Her varlık türü, atomlardan oluşması sebebiyle kendine özgü manyetik alana sahip olmaktadır. Canlı organizmalar da kendi içlerinde hayatlarını devam ettirebilmeleri için elektromanyetik, kimyasal, ısı ve elektrik enerjisini kullanırlar. İnsanları enerji piramidinin en üst mertebesine taşıyan özellik, farklı bir enerjinin varlığı değil, bilinçtir. Enerji açısından hayvanın ürettiği ile insanın enerjisi aynıdır. İnsanı farklı kılan ise bu enerji akımlarını kontrol etmesi ve bunları istediği gibi yönlendirebilme kabiliyetidir.

NASA araştırmalarına göre uyuyan bir insan kullanıma hazır 81 watt üretirken, ayakta duran birisi 128 watt güç üretmektedir. Yürüyen birisi 163 watt, hızlı yürüyen birisi 407 watt, uzun mesafe koşucusu 1048 watt ve kısa mesafe koşucusu 1630 watt’lık bir güç üretiyor. Bu demek oluyor ki, insanoğlu kendinde var olan bu gücü bir noktaya odaklayabilmiş olsa rahatlıkla 100 watt’lık bir ampulü eli ile aydınlatabilir. İnsanoğlu bu elektrik üretiminin yanında birde ısı üretir: günlük diyet ile alınan 2400 kalori ile saat başına 100 kalori ısı üretiyor.

Mesela MR görüntüleri bedenlerimizdeki manyetik akımlar; kalp ve sinir ileti ölçümleri bedenlerimizdeki elektrik akımları sayesinde elde edilmektedir. Aynı elektrik ve ısı enerjisi, makineler tarafından üretilerek fizik tedavi sırasında hastalara uygulanmaktadır. Yapay veya doğal bu enerjilerin doğru biçimde, doğru şekilde kullanılması hastalara fayda sağlamaktadır. Günümüzde ABD, Rusya, Japonya, Çin, Batı Avrupa Devletleri ve özellikle İngiltere’de bioenerji tıbbı büyük ölçüde hizmete girmiştir. Tıp fakültelerinde ve enstitülerde bunun eğitimi verilmektedir.

Bioenerji ile Tedavi Nasıl Yapılır?
İnsan bedenin ürettiği bioenerji ile mucizeler gerçekleştirilemez, bu tür iddialarda bulunan kişilerden uzak durulmalıdır. Olmayan bir şeyi nasıl var edemezsek; aynı şekilde ölmüş bir hücreyi yada organı canlandırmaya çalışmak da imkansızdır. Bioenerji tedavisinden yararlanmak isteniyorsa o hücre canlı ve çalışıyor olmalıdır. Bir şey var ve çalışıyorsa, bioenerji ile daha düzenli çalışır hale getirilebilir (örneğin; diyabet, guatr). Bioenerji ile daha güçlü ve dirençli bir hale getirilebilir (örneğin; alerji, varis). Erken müdahale bioenerji uygulaması için de geçerlidir; yani hücreler ölmeden yok olmadan, onlara ihtiyaç duyulduğu anda tekrar canlandırılabilir.

Bioenerjinin Hücreler Üzerindeki Etkisi
Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir,
Bölgesel zafiyeti ortadan kaldırır,
Hücresel fonksiyon bozukluklarını giderir,
Vücudun enerji akımlarını düzenleyerek bunların vücuttan giriş ve çıkışlarına yardımcı olur.

Konya’da Bioenerji tedavisi alanında uzmanına danışıyor, Bioenerji tedavisi ve süreç hakkında ayrıntılı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Pin It

Yorum Yap