Bitkisel Tedavi

Ayrıntılı ürün çeşitlerimizi görebileceğiniz satış sayfamızı ziyaret ederek bitkisel tedavi ürünlerini inceleyebilir yada sipariş verebilirsiniz. Alternatif tedavi olarak

Ayrıntılı ürün çeşitlerimizi görebileceğiniz satış sayfamızı ziyaret ederek bitkisel tedavi ürünlerini inceleyebilir yada sipariş verebilirsiniz.

Alternatif tedavi olarak nitelendirilen bitkisel tedavi, teknolojik tıbbın olmadığı dönemlerden günümüze kadar gelmeyi başaran ve günümüzde bile popülerliğini koruyan bu yöntem, hak ettiği yerini artarak almaktadır.
Modern tıbbın yetersiz kaldığı birçok hastalık için tercih edilen bitkisel tedavi, çocukluktan başlayarak yetişkinlik döneminden sonra geriden gelen nesillere aktarılarak sonsuz bir döngünün içinde nesillere aktarılarak ilerlemektedir. Gelişen teknoloji ve yapılan araştırmaların artmasıyla iyiden iyiye yerleşen bitkisel tedavi yöntemi hayatımızın olmazsa olmazlarındandır.

Sizde bunun bir bağımlısınız aslında hayatınızın bir döneminde nane limon yada karışık bitki çaylarından içmişsinizdir.
Doğru dozda ve miktarda kullanıldığında birçok rahatsızlığa iyi gelecek bitkisel tedavi, çok bilinen nane limon örneği gibi değilse kulaktan dolma bilgiler yerine mutlaka uzman kontrolünde kullanılmalıdır. Nasılki kontrolsüz ilaç kullanımı insan hayatına zarar veriyor aynı yan etkilerin bitkisel tedavilerin kontrolsüz kullanımında da geçerli olacağı unutulmamalıdır.

Bitkisel tedavi için hangi bitkiler kullanılır?
Yeryüzünde mevcut olan bitkiler içeriğindeki katkı maddelerine göre bitkisel tedaviler için değerlendirilerek kullanılmaktadır. Hangi hastalığına iyi geldiği bileşenlerinden yola çıkılarak saptanır ve kanıtlanarak tedavi için uygun olan türlerine şifalı bitkiler denir.
Bitkilerin kendi yapısı ile hastalıklara iyi geldiği veya bitki birleşimlerinden (bitkisel karışım) elde edilen verilere göre tedavi amaçlı olarak tercih edilirler.

Nelere dikkat edilmelidir?
Çoğu medya ve sosyal medya mecralarında paylaşılan, faydası olmadığı halde faydalı gibi gösterilerek yankı uyandıran insanları kandırmaya yönelik ürün ve markalardan kaçınmalısınız. Sadece tek bitki ile şifa bulunamayabilir. Denge kurulmak yerine yetersiz beslenme ile karşılaşılabilir veya kişinin almaması gereken değerler bitki sayesinde alınarak farklı sonuçlar gözlenebileceğinden hastalık tedavilerinde kullanılacak bitkiler mutlaka doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır.

Bitkileri araştırmadan, size fayda sağlayacak özelliğinin yanında farklı yan etki yapabilecek değerlerine bakılmalıdır. Başka bir hastalığın nüksetmemesi için vücudunuzu iyi tanımalı özellikle alerjik yapınızı gözden geçirmelisiniz.

Konya’da bitkisel tedavi alanında uzmana danışıyor, bitkisel tedavi süreç hakkında ayrıntılı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Pin It

Yorum Yap